Бутильована вода

Бутильована вода – чиста питна вода, розлита у скляну чи пластикову тару ємкістю від 0,33 л (пляшки) і до 22 л (кулери), призначена для роздрібної торгівлі для споживання населенням. Якість такої води регулюється санітарними нормами та законодавством.

Бутильована вода може бути як природною (первинно чистою і такою, що повністю зберігає свою структуру) – така вода є найціннішою, так і підготовленою (обробленою). Сучасні технології можуть перетворити будь-яку воду на придатну для людини – питну, завдяки багатьом сучасним способам очистки на молекулярному рівні: хімічна очистка, ультрафіолетове випромінювання, зворотній осмос тощо, та здійсненню штучної мінералізації. 

Сьогодні кожен житель України випиває лише 46 літрів питної води на рік, в той час як у Західній Європі цей показник становить 110-170 літрів. Але з роками відставання стрімко долається. Всього бутильовану воду в нашій країні виробляє понад 100 компаній. І близько 80% такої води виробляють методом зворотного осмосу, яку потім збагачують магнієм, фтором, йодом та кальцієм.

В Україні якість питної води, до якої відноситься бутильована вода та вода з доставкою, регламентується санітарними нормами і правилами «Гігієнічні вимоги до води питної призначеної для споживання людиною», які були прийняті ще у 2011 році. 

Етикетка на продукті може сказати багато чого про виробника і продукт, а саме: вид і походження води, розташування свердловин або джерел, адреса і контакти потужностей виробництва, основні хімічні показники, умови і терміни зберігання тощо.