Історія бутильованої води

Ще у давні часи різні народи відкрили для себе цілющі властивості мінеральних та термальних вод. Після визнання позитивного впливу збагаченої мінералами води на організм, люди подорожували до джерел, щоб відчути на собі дивовижний оздоровчий ефект. Та подовжити лікування мінеральними водами було важко – набрана вода доволі швидко втрачала свої властивості. Але з появою бутильованої води це стало можливим!

Розлив і комерціалізація природних мінеральних вод спочатку розпочалися в Європі в середині XVI ст. Першопрохідцями були води Spa Reine у Бельгії, Vichy у Франції, Ferrarelle в Італії та Apollinaris у Німеччині. За деякими даними, механічна закупорювальна машина була винайдена у Франції в 1840 році, тож до  кінця XIX ст. по всій Європі виросли заводи. Європейські країни стали першими, хто запровадив розлив води з джерела, включаючи воду Malvern, першу пляшку з Англії в 1851 році, Німецьку Appolinaris в 1892 році, а також італійську мінеральну воду, San Pellegrino в 1899 році.

Про лікувальні мінеральні води України вперше заговорили у кінці XVI – початку XVII ст. Особливо багато джерел було виявлено на Закарпатті. Там воду розливали та експортували у країни Європи з 1800 р. Спочатку мінеральну воду вивозили в бочках для любителів вина, а у 1840 рр. її почали розливати в пляшки. Називали води за місцем їх народження – «Свалявська», «Полянська» «Плосківська» та ін. Наша мінералка навіть отримувала призові місця на престижних виставках в Будапешті, Парижі та Відні. Пізніше також були відкриті джерела в Моршині, Миргороді, Східниці, Немирові, де й сьогодні можна вдосталь напитися цілющої води.

Розлита у пляшки вода продавалася як медикаментозний засіб в аптеках до XX ст. Більш широкого розповсюдження бутильована мінеральна вода набула наприкінці Другої світової війни – придбати її можна було в продуктових магазинах, а у кафе та ресторанах вона продавалась як найкращий освіжаючий засіб.