Цікаві факти з історії бутильованої води

  • Перший документально зафіксований випадок продажу напоїв у пляшках відзначений в Бостоні. Компанія під назвою Jackson's Spa розливала у пляшки мінеральну воду для «терапевтичних» цілей. Подібні компанії існували в Саратго Спрінгс (курортний місто в штаті Нью-Йорк) і Олбані (нині столиця того ж штату). Це було в 1760-ті роки.
  • У 1767 році була виготовлена перша пляшка питної газованої води. Через три роки шведський хімік Торберн Бергман винайшов прилад, за допомогою якого можна було виробляти газовану воду в досить великих кількостях.
  • В Україні мінеральну воду почали розливати та експортувати в країни Західної Європи із Закарпаття, у 1800 р.
  • Найдорожча вода у світі продається в Лос-Анджелесі. Виробники упаковують дорогоцінну рідину зі збалансованим смаком і значенням ph в пляшки з кристалами «Swarovski». Коштує така пляшка 90$ (дані за 2018 р.).
  • Понад 1 500 патентів було зареєстровано для пробок, кришок та інших пристосувань для закупорювання газованих напоїв. Оскільки флакони перебували під великим тиском, основною метою винахідників було запобігти витоку вуглекислого газу. Кращим винаходом стала «королівська пробка», запатентована оператором механічного цеху Балтімора Вільямом Паінетром в 1892 році. Вона надійніше всіх інших пристосувань врятувала дорогоцінні бульбашки у флаконі.