Вода, людина та довкілля

Досі ніхто достеменно не знає, як утворилася планета Земля, але те, що життя зародилося саме завдяки воді – незаперечний факт. Клітини живих організмів функціонують тому що саме вода переносить всі корисні речовини. Ембріон людини на 94% складається з води, а організм новонароджених – на 75%. Через рік кількість води в тілі дитини зменшується до 65%. Доросла людина має в організмі близько 60% (чоловіки) та 55% (жінки) води. Без води людина може прожити від 3 до 7 днів, тоді як без їжі – до 30 днів.

97,5% усієї води – це солона вода морів та океанів. Прісної води на Землі лише 2,5%, при чому 2/3 її знаходиться у вигляді льодовиків. Всі водойми – це результат кругообігу води у природі. Щодня з поверхні землі випаровується 1 трильйон тонн води. Після того, як вода випадає у вигляді дощу, снігу чи граду, якась її частина проникає глибоко в землю, на 13-14 км, утворюючи підземні потоки та водосховища. Ті, в свою чергу, згодом прориваються назовні цілющими джерелами, які утворюють ріки, озера, моря та океани. До речі, не так давно геофізики знайшли доказ того, що на глибині більше 1 000 км від поверхні Землі існує гігантський океан (журнал Lithos, дані за 2016 рік). 

Сьогодні вчені продовжують досліджувати ті таємниці, які приховує вода. Завдяки відкриттям людина з успіхом використовує H2О і для отримання енергії. У 2012 році була запущена найбільша гребля у Китаї на річці Янцзи, що носить назву «Три ущелини». При роботі греблі на повну потужність споживання вугілля зменшується на 31 млн на рік, що допомагає уникати 100 млн тонн парникових газів в атмосферу.

Вода – це один з найцінніших ресурсів у світі. Споживання щоденної норми чистої води підвищує якість життя та продовжує його, тому міжнародні організації дбають про те, аби доступ до якісної питної води могли отримати усі люди, а водні ресурси використовувались якомога раціональніше.