Як підтримувати водний баланс

Ви напевне не раз чули фразу «Хочеш бути здоровим – пий багато води». Порада і справді слушна. За добу людина витрачає 2,5-3 літри води, а отже запаси потрібно постійно поповняти. Як правильно підтримувати водний баланс – поради на щодень.  

Особливості норми

Потреба у воді може значно різнитися залежно від різних факторів: пори року, клімату, віку, ваги, фізичної активності, стану здоров’я. Так, спекотним літом хочеться пити більше і частіше, ніж узимку, а під час інтенсивних тренувань організм втрачає більше рідини, мікроелементів та вітамінів, ніж під час сидіння в офісі. Також буде різнитися норма води для дитини та дорослого. Однорічній дитині потрібно 180 мл води на кг ваги, у 6 років – 120 мл/кг, школярам в середньому – 100 мл/кг. Для дорослих розрахунок дещо інший – 30-40 мл/кг.

Знати міру

Варто пам’ятати, що мала кількість води, спожитої за день, може викликати погіршення самопочуття, втому та сонливість, а велика – збільшить навантаження на серце та спричинить вимивання солей з організму.

Гарна звичка пити воду

Аби пити вдосталь води, виробіть певну систему. Зранку, приблизно за півгодини до сніданку, випийте склянку трохи теплої води. Це поповнить обсяг втраченої за ніч вологи та запустить обмін речовин. Аби не забути – можна ставити чашку з водою біля ліжка увечері або скачати один із додатків на смартфон, наприклад, зручний та сучасний додаток WaterBalance. У ньому можна налаштувати свої параметри (зріст, вагу, вік та стиль життя) та легко відслідковувати кількість випитої води за шкалою. Перевага WaterBalance в тому, що можна обрати різні напої – від чаю і молока до енергетика і вина. А якщо не знайшли якийсь, то легко створити власний. До того ж, додаток може нагадувати про необхідність поповнити водний баланс води та даватиме корисні поради.

Спорт і вода завжди поруч

Якщо йдете до спортзалу – варто теж випити склянку води, а під  час роботи на тренажерах пийте 100-150 мл через кожні 15 хв. Після тренування 150-200 мл раз у 15 хв, поки не компенсуєте втрату рідини в організмі. До речі, у цьому випадку краще пити негазовану мінеральну воду.